3- то място на Tryavna Championship 2020

окт. 14, 2020 | Медия

В периода 17-21 Август в град Трявна се проведе ежегодния турнир по футбол Tryavna Championship за деца от 8 до 12 години във формати Ф7, Ф9 и Ф11. Като част от подготовката ни за сезон 20/21 ФК Ботев Дебелец участва в надпреварата при най- големите ( 2008 година), като отбора беше съставен предимно от деца от 2009 година и за първи път игра официални мачове във формат Футбол 11.

Регламента предвиждаше мачовете да се изиграят на турнирен принцип („всеки срещу всеки“), което предвещаваше много игрови минути и емоции. В тези 5 дни се срещнахме с отборите на Спартак Плевен, ОФК Янтра Габрово, Трявна, ФК Локомотив Русе и ФК Локомотив Дряново, като записахме много добри резултати.

Въпреки малкия опит и в предвид по- малката възраст на голяма част от децата се представихме отлично, записвайки 2 победи, равенство и две загуби, което ни отреди заслуженото 3 -то място, купа и бронзовите медали. Освен чисто футболните емоции в продължение на пет дни се наслаждавахме на чист планински въздух и Възрожденския дух на град Трявна, а децата от отбора показаха, че са чудесен екип готов за нови подвизи.